۱۴۰۱/۰۹/۱۶
اس ام اس های ناامن ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
Card image cap

امنیت اس ام اس های موبایل

 دیلی میل در گزارش سالیانه خود خبر داد که  اس ام اس های که توسط گوشی های موبایل رد بدل میشوند آنطور که فکر میکردند ایمن نیستند .و امکان دارد امنیت دستگاه ها را به مخاطره بی اندازند .

کارشناسان امنیتی اینترنت  هشدار داده اند که اغلب  سرویس های ارسال پیامک ها رمزگذاری نشده و پیامک ها قبل از رسیدن به مقصد چند مسیر مختلف را طی می کنند. به همین دلیل هکر ها میتوانند محتوای پیامک ها را در نقط مختلف تغییر دهند.

کارشناسان توصیه میکنند تا جایه امکان از ارسال پیامک خود داری کنند و بجای استفاده از اس ام اس ها از مسنجرهای امن برای ارسال پیام استفاده کنند.

روزانه در آمریکا بیش از ۶میلیارد پیامک ارسال می شود و می توان ادعا کرد بیشتر ارسال کنندگان معتقدند اطلاعاتشان خصوصی می ماند. کریستینا لیبی یکی از کارشناسان فناوری می گوید:  پیامک پس از ارسال  به نزدیک ترین برج مخابراتی می رود و سپس به مرکز پیامک منتقل می شود. در مرحله بعد پیامک به نزدیک ترین برج مخابراتی به دریافت کننده ارسال  و در نهایت به موبایل فرد وارد می شود.

کریستوفر هاول یکی از مدیران شرکتWicker ( شرکتی که سرویس های رمزگذاری می سازد) می گوید: به دلیل فقدان رمزگذاری، هکرها می توانند نقاط ضعف در مسیر مجازی میان فرستنده و دریافت کننده کشف کنند و اطلاعات کاربران را ذخیره کنند.

این درحالی است که سال گذشته پیامک های میلیون ها کاربر موبایل همراه اطلاعات شخصی مانند اطلاعات تنظیم دوباره پسورد، نوتیفیکیشن های تحویل بار و  کدهای احراز هویت دو عاملی فاش شده بودند.


امنیت پیامک

اس ام اس

امنیت اس ام اس

در حال حاظر با توجه به شرایط بد  اقتصادی بسیاری از برنامه نویسان که در فیلد های مختلف مشغول به فعالیت هستند بطور جدی به مهاجرت فکر میکنند . شرکت های زیادی در کشورهای مثل :آلمان ,کانادا, ترکیه, [...]

مطالب
مجله زیبایی و سلامت صبا ریکو
صبا ریکو

طراحی و اجرای وب سایت مجله زیبایی صباریکو

مطالب
وب سایت فروشگاهی Earnest Gaming
وب سایت فروشگاهی

وب سایت فروشگاهی Earnest Gaming  فروش انواع بازی ها و لوازم جانبی مربوط به بازی در این فروشگاه کاربران بصورت ان لاین بازی های و ایتم های مربوط به هر باز

Copyright © All right reserved.