۱۴۰۰/۰۷/۳۰

کش اطلاعات در فریم ورک سیمفونی

کش cach در سیموفنی symfony ۱۳۹۸/۰۴/۲۶

کش cach در سیموفنی symfony 

کامپنت کش در فریم ورک سیمفونی گسترش پیدا کرده از PSR-6  که بخوبی پیداه سازی شده است از PSR-16 (کش ساده ) که برای پیاده سازی و اضافه کردن مدیریت کش در نرم افزار استفاده میشود.

که این طراحی قابلیت انعطاف پزیری خوبی دارد.که همه این ابزار ها در سیوفنی تحت آداپتور Doctorin Cache در سیموفنی ارائه میشود.

بطور پیشفرض این کامپونت در سیموفنی نصب شده است ولی اگر در فریم ورک شما نصب نیست میتوانید با استفاده از دستور زیر انرا نصب و استفاده کنید.

composer require symfony/cache

Cache (PSR-6) Versus Simple Cache (PSR-16)

این کامپوننت دو رویکرد مختلف در مورد کش کردن اطلاعات دارد.

PSR-6 cahching 

که ابزرا کامل برای کش سیستم به همراه cach pool (کش عمیق ) , و بسیاری ابزاری دیگر برای کنترل کامل سیستم کش نرم افزار به همرا دارد .

PSR-16 Simple caching 

این متد یک راه ساده برای بازخوانی و مرتب کردن حذف کردن و.. ارائه می دهد.که در سیمفونی از هر دو این روش ها میتوان استفاده کرد.

همانطور که می دانید سیستم کش به شما این امکان را میدهد تا کارایی وب سایت یا نرم افزار خود را بالا ببرید .در طراحی بعضی از وب سایت ها باید از کش بعضی اطلاعات مثل نام کاربری و یا شماره کارت شبا و... جلوگیری کرد .که در سیموفنی با استفاده از تکنولوژی ESI -Edage Side Includes میتوان براحتی کش قسم های مختلف نرم افزار را مدیریت کرد.

کش در فریم ورک سیموفنی بسیار کنترل پذیر و قابل انعطاف میباشد.با استفاده از این سرویس حتی می توان زمان کش نوع کش قسمت های مختلف با جزئیات ریز و حتی سیستم کشی تعریف کرد که برای ip های کشور های مختلف عکس العمل متفاوتی داشته باشد...واقعا بسیار کنترل پزیر و لذت بخش میباشد ...

در ابتدا کار با سیمفونی شاید متوجه تفاوت های قدرت این فریم ورک با فریم ورک های ساده دیگری مثل کدایگنایتر و یا لارول و.. نشویم ولی در سطح حرفه با ابزار و روش های در این فریم ورک کار میکنیم که حتی در فریم ورک های دیگر تعریف نشده ......

در پست Cache Component در سیموفنی در این مورد مثال  های کاربردی تری را ببنید.


رای :

کش-cache-سیموفنی-symfony

ارسال نظر
Copyright © All right reserved.